اخبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

علم نوپای زیست مواد دارویی در کشور راههای خوبی برای درمان بیماران دارد

علم نوپای زیست مواد دارویی در کشور راههای خوبی برای درمان بیماران دارد
اولین کنگره بین المللی زیست مواد دارویی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است که در ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت با حضور اساتید برجسته حوزه زیست مواد دارویی از دانشگاه های سراسر کشور در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در کنگره زیست مواد دارویی گفت: علم زیست مواد دارویی یک‌ علم نوپا در کشور است اما راههای خوبی برای درمان بیماران پیش روی حوزه سلامت گذاشته است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر قباد محمدی عنوان کرد: ارزش اصلی کنگره به حضور شما اساتید می باشد ، خیر مقدم عرض میکنم و انشاءاله این کنگره در دو روزی که پیش رو دارد به دستاوردهای مهم خود دست یابد.
 
وی ضمن تشکر از همکاران دانشگاه به ویژه حوزه معاونت تحقیقات و گروه زیست مواد دارویی که تلاش فراوانی برای برگزاری کنگره داشتندگفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه علم و تولید محصولات فناورانه جزء دانشگاههای پیشتاز است و در سال گذشته جزء دانشگاههای تیپ یک رده بندی شد و در جشنواره رازی نیز در حوزه فناوری رتبه دوم کشور را کسب نمود.
 
وی افزود: با وجود شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای فناور و محصولات زیادی که تولید می شود بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران در جشنواره رازی رتبه دوم از آن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد.

دکتر محمدی عنوان کرد: در مجموع امتیازات پژوهشی در جشنواره رازی، رتبه ۶ متعلق به دانشگاه کرمانشاه می باشد و این افتخاری برای همه دانشمندان این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه این موفقیتها را نشان دهنده ظرفیتهای علمی و فناوری بالای دانشگاه دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم این‌ ظرفیتها را بیشتر شکوفا کنیم و شاهد ارتقای علمی این دانشگاه بیش از پیش باشیم.

 وی عنوان کرد:علم زیست مواد دارویی یک علم نوپا و بین رشته ای در کشور است و نیاز به کنگره ها و سمینارهای مختلفی دارد که‌موجب ارتقاء آن  شود.

دکتر محمدی با بیان اینکه این علم راههای بسیار خوبی را برای درمان بیماران‌ پیش روی درمانگران گذاشته است گفت: به وسیله همین علم در ماه گذشته در دانشگاه کرمانشاه اولین مورد تعویض دریچه قلب ، با روش آنژیوگرافی انجام شد به طوریکه فقط در تهران و دو استان دیگر این روش در حال انجام‌ است.

 وی درپایان ضمن قدردانی صمیمانه از هدایتها و پیشنهادات دکتر حریریان رئیس بورد زیست مواد دارویی کشور گفت: این کنگره با هدف همفکری دانشمندان این رشته برگزار شده است و انشاءالله موجب ارتقا و بهره برداری لازم از این علوم در راستای درمان بیماریها شود.

 

دکتر فخری رییس دانشکده داروسازی در افتتاحیه اولین کنگره زیست مواد دارویی:

رئیس دانشکده داروسازی در اولین کنگره زیست دارویی در کرمانشاه گفت: برگزاری این‌ کنگره با زحمات و تلاشهای مجموعه دانشگاه به ویژه رئیس دانشگاه و معاونت تحقیقات میسر شد و امیدواریم به نتایج ارزشمندی دست یابیم.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر سجاد فخری عنوان کرد: نهال دانشکده داروسازی کرمانشاه ۲۱ سال پیش کاشته شد و امروز این دانشکده به یک درخت تنومند و قدرتمند تبدیل شده است.

به گفته وی محورهای اصلی این دانشکده از اساتید مجرب گرفته شده است که در ۷ گروه آموزشی در حال فعالیت هستند و همچنین از دانشجویانی که فارغ التحصیلان موفق و به کار گرفته شده در بخشهای آموزشی ، پژوهشی و بخشهای کلان‌کشور و فناورانه است که این ، نشاندهنده بالندگی دانشکده داروسازی کرمانشاه می باشد.

به گفته وی حدود ۷۰۰ دانشجوی دکترای تخصصی در دانشکده داروسازی تربیت شدند که مرهون زحمات اساتید گرانقدر این دانشکده است.

دکتر فخری با بیان اینکه در دوسال اخیر این بالندگی به شکل ویژه ای پیش رفت گفت: پذیرفته شدن دو مقطع دکترای تخصصی فارماسیوتیکس و فارماکولوژی که در شورای گسترش مورد تصویب قرار گرفت و انشاءالله از امسال پذیرش دانشجو در این‌ دو رشته خواهیم داشت و به این ترتیب در تمامی مقاطع دکترای تخصصی در دانشکده داروسازی پذیرش دانشجو داریم و این موضوع اثبات کننده بلوغ عملکردی این دانشکده است.

رئیس دانشکده داروسازی گفت: این دانشکده امسال موفق به کسب صلاحیت کامل ۵ ساله خودش از سمت وزارت و مقام عالی وزارت شد. 

وی عنوان کرد: کسب رتبه یک آزمایشگاه جامع از بین‌ تمامی آزمایشگاههای دانشگاه علوم پزشکی کشور از آن دانشکده داروسازی شد و این در حالیست که در سه سال پیش رتبه دانشکده در کشور  ۱۰۰ بود و این جهش صد پله ای گام بزرگی در رسیدن به اهداف بلند دانشکده است.  

به گفته وی امسال ۶ عضور هیات علمی دانشکده داروسازی جزء اعضای هیات علمی ۲ درصد برتر کل دنیا معرفی شدند.

وی عنوان کرد:رتبه سوم دانشکده در بیست و چهارمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور در چند روز پیش یک موفقیت بی نظیر بود که از سمت دانشجویان دانشکده رقم خورد.

دکتر فخری همچنین افزود: تولید بعضی مواد شیمیایی دارویی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با درایت و مدبر بودن اساتید آن انجام می شود و به صورت انحصاری در اختیار دانشگاه کرمانشاه می باشد.
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۲۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

 

آدرس : کرمانشاه - بلوار شهید بهشتی-ساختمان شماره 2 علوم پزشکی - معاونت تحقیقات و فناوری ،کد پستی 6714673159 

تلفن: 08338384185       فکس: 08338386835

ایمیل: research_it@kums.ac.ir