اخبار

دانشگاه با همکاری شرکت مهندسی فرآیدا - نماینده رسمی ناشر الزویر در ایران وبینار آموزشی Mendeley برگزار می کنند

دانشگاه با همکاری شرکت مهندسی فرآیدا - نماینده رسمی ناشر الزویر در ایران وبینار آموزشی Mendeley برگزار می کنند
 

به اطلاع می‌رساند مدیریت اطلاع رسانی دانشگاه وبینار آموزشی Mendeley توسط نماینده ناشر Elsevier  در روز یکشنبه 5 مردادماه را از ساعت 13-11  برگزار می‌نماید.

علاقمندان جهت ثبت نام از طریق سامانه پژوهان اقدام نمایند.

ضمنا لینک دسترسی به وبینار http://vc.kums.ac.ir/workshopresearch می باشد. 

 

مندلی چیست؟ 

✳️ پایگاه Mendeley Web یک شبکه اجتماعی علمی محسوب می شود. در این شبکه کاربران مقالات خود را به اشتراک گذاشته و آمار خوانندگان مقاله به تفکیک درجه تحصیلی و زمینه کلی تحقیقاتی آن ها برای افراد ارائه می شود. این شبکه دیتاهای پژوهش را به شکل های متنوع ارائه می دهد که برخی از آن ها مرتبط با مراحل تحقیق می باشند. 

✳️ در Mendeley Web امکان ایجاد گروه های تحقیقاتی آنلاین و به اشتراک گذاری کارهای پژوهشی وجود دارد که این گروه ها می توانند عمومی و یا خصوصی باشند. 

✳️ همچنین امکان جست و جوی فرصت های شغلی و فرصت های مطالعاتی از شرکت ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های دنیا وجود دارد.

✳️ با استفاده از مندلی وب می توان رویت پذیری مقالات را افزایش داد و متعاقبا موجب افزایش تعداد استنادهای مقالات شد. 

✳️ بخش Mendeley Data منبعی از مجموعه داده های متنوع تحقیقاتی در دنیا می باشد که اخیرا با ظهور بیماری COVID-19 مجموعه داده های مرتبط با آن نیز به پایگاه افزوده شده است. این مجموعه داده ها دارای شماره اختصاصی DOI هستند تا هر کدام منحصر به فرد باشند و استفاده و ارجاع به آن ها معتبر باشد. 

✳️ کاربران علاوه بر جستجوی مجموعه داده ها قادر به آپلود و اشتراک گذاری مجموعه داده های خود نیز می باشند.  

✳️ در کنار تمام این موارد Desktop  Mendeley یک نرم افزار مدیریت مراجع و استناددهی می باشد که الزویر آن را رایگان در اختیار محققین قرار داده است و به طور مرتب محصول آپدیت شده و ارتقاء می یابد و مشکلات کنونی کاربران در ایران که به علت عدم دسترسی رسمی به اندنوت، مجبور به استفاده از کرک های مختلف و جدید هستند را از بین می برد. 

✳️ نرم افزار Mendeley Desktop یک نرم افزار PDF خوان نیز می باشد و کاربران در کتابخانه خود قادر به مطالعه فایل PDF مقاله نیز هستند. 

✳️ همچنین امکان هایلایت کردن متن و تصاویر مقاله و امکان ایجاد یادداشت در مقاله از ویژگی های دیگر Mendeley Desktop می باشد که آن را از سایر نرم افزارهای مشابه متمایز می کند.

 

۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید